Chicken butter masala, het is een favoriet gerecht van velen als ze gaan eten bij een Indiaas restaurant. Romig, kruidig, alle ingrediënten voor een bord comfortfood zijn aanwezig. Wil je het wat gezonder maken? Gebruik dan minder room, of vervang het voor een dikke kokosmelk. Heerlijk om te serveren met zelfgemaakte naan. Met relatief weinig ingrediënten en weinig tijd maak je in een handomdraai een gerecht met complexe smaken waar jouw tafelgasten zeker van zullen genieten!
Paneer Butter Masala – Meera Sodha
Course: Main, HoofdgerechtCuisine: IndianDifficulty: Easy5
servings20
minutes30
minutesPaneer is een Indiase kaas die niet gesmolten wordt wanneer je het kookt. Het wordt vaak gebruikt in Indiase gerechten zoals curry’s en snacks. Het heeft een stevige textuur en een milde, frisse smaak die goed samengaat met rijke sauzen en specerijen. Als je meer vegetarisch wilt eten, kan paneer een heerlijke en voedzame vervanger zijn voor vlees. Het is ook gemakkelijk te bereiden en past perfect in verschillende currygerechten, zoals Paneer Butter Masala.
Ingrediënten
Ghee of Olie
500 g stevige paneer, in blokjes van 2 cm
3 eetlepels ongezouten boter
1 ui, gesnipperd
4 cm gember, geschild en geraspt
3 teentjes knoflook, geperst
800 g tomatenpassata
1 eetlepel kasoori methi (gedroogde fenegriekblaadjes) (je kan dit eventueel ook vervangen door 1 tl gemalen venkelzaad + 1 tl gemalen mosterdzaad)
1 theelepel gemalen Wild Ceylon Cinnamon
¼ theelepel gemalen Zanzibar cloves, gemalen
½ theelepel Hatay Chili
2 eetlepels honing
1½ theelepel zout
250 g erwten (vers of ontdooid)
100 ml slagroom (plus extra voor garnering)
Een handvol geroosterde amandelen
Optionee: verse koriander ter garnering
Bereiding
- Verhit een eetlepel olie in een grote koekenpan met deksel op middelhoog vuur. Voeg, zodra de olie heet is, de paneerblokjes toe. Bak ze een paar minuten tot ze aan alle kanten goudbruin zijn, draai ze regelmatig om. Haal ze daarna uit de pan en leg ze op een bord.
- Doe de boter in dezelfde pan op middelhoog vuur. Zodra de boter gesmolten en heet is, voeg je de ui toe en bak je deze ongeveer 10 minuten tot hij glazig en goudbruin begint te worden. Voeg daarna de geraspte gember en geperste knoflook toe en roerbak dit 2 tot 3 minuten. Giet dan de passata erbij, dek de pan af met een deksel en laat 12 tot 15 minuten zachtjes koken tot je een mooie dikke saus hebt.
- Voeg de fenegriekblaadjes, kaneel, kruidnagel, chilipoeder, honing en zout toe aan de pan. Roer alles goed door en voeg dan de gebakken paneerblokjes toe. Doe het deksel op de pan en laat 5 minuten zachtjes koken, of tot de paneer goed is doorgewarmd. Voeg daarna de erwten en de slagroom toe en kook nog eens 5 minuten mee.
- Serveer de curry met een handje geroosterde, fijngehakte amandelen en een scheutje extra slagroom eroverheen. Serveer met wat verse koriander Deze curry is heerlijk in combinatie met gestoomde basmatirijst en naan brood.